Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
материалы для брекетов

З яких матеріалів виготовляють брекети

Які існують матеріали для брекетів?

На сьогоднішній день існує безліч типів ортодонтичних апаратів, але в цілому вони діляться на два види – знімні і незнімні. Однак у деяких пацієнтів виникають питання: з яких матеріалів складається камера і що робити, якщо є алергія на нікель, яка проявляється на слизовій в роті у вигляді крихітних сверблячих цяток або просто почервоніння?

Матеріали незнімних ортодонтичних апаратів

Постійні брекети приклеюються спеціальним клеєм і залишаються на зубах протягом усього періоду лікування прикусу. Різноманітність замків, представлених на ринку, величезна. Існує свобода у виборі матеріалу, з якого вони виготовлені. Встановлення брекет-систем виконується з використанням металевих замків (різні типи благородних металів) і косметичних (наприклад, керамічні, кришталеві або сапфірові, пластикові).

Замки з родієвим покриттям

Родій – елемент платинової групи сріблястого металевого кольору. Покриті поверхні замків набувають світло-сріблястого, білосніжного кольору. Вони стійкі до почорніння і мають гарний блиск. Переваги: естетика, точність і комфорт носіння.

матеріали для брекетів

Металеві замки

Виготовлені з нержавіючої сталі (переважно хромонікелева, у співвідношенні 18:8, або хром-кобальтова сталь). Відрізняються міцністю матеріалу, гарантують ідеальне прилягання і в той же час легке зняття скоби після закінчення лікування.

Протиалергійний

Замки для ортодонтичних апаратів виготовлені з титанових сплавів, що показує хорошу біосумісність. Вони не містять нікель, тому призначені для пацієнтів, у яких є алергічні реакції на цей метал.

Керамічні замки

Керамічні брекети мають колір близький до природного кольору зубів. Це робить їх практично непомітними на зубах. Мають високу стійкість і чудові естетичні властивості, забезпечують хорошу адгезію, а також безпечне зняття. Рекомендуються людям, які хочуть приховати камеру.

Сапфірові (кришталеві)

Замки ортодонтичних камер з монокристалічного сапфіра повністю прозорі, що надає їм природний вигляд. Гладка поверхня забезпечує зручність і комфорт для пацієнта. Вони мають хороші технічні параметри з мінімальним тертям.

Варто знати, що деякі метали мають перехресну чутливість, тобто у когось може бути алергія, наприклад, на кобальт або хром, а алергічні симптоми проявляться після контакту з нікелем.

Матеріал знімного ортодонтичного апарату

Це брекети, які надягають на ніч, а зранку пацієнт знімає вироби самостійно. Брекети складаються з акрилової пластини і проводів. Можуть містити додаткові елементи: болт і пружину з хірургічного металу. Встановлення брекетів даного типу рекомендується при виправленні прикусу маленьких дітей і підлітків (до 12-14 років).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *