Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
вредно ли отбеливание зубов?

Чи шкодить відбілювання зубам?

Чи може нашкодити зубам відбілювання?

Мрія про красиву посмішку знайома кожному. Однак не всі можуть похвалитися білосніжною емаллю зубів. На щастя сучасна стоматологія пропонує безліч різних методів відбілювання пожовклих або посірілих зубів:

  • Механічне відбілювання за допомогою спеціальних насадок, здатних видаляти наліт і скам’янілі відкладення
  • Фотовідбілювання за допомогою особливого гелю, що містить перекис водню з подальшою активацією ультрафіолетовим або LED-опроміненням
  • Хімічний метод за допомогою відбілюючої речовини, що наноситься на поверхню зубної емалі
  • Внутрішньоканальне відбілювання, яке застосовують при проведенні робіт, пов’язаних з реставрацією зубів
  • Лазерне відбілювання, що дає довготривалий ефект

чи шкідливо відбілювання зубів?
Найбільш щадними типами відбілювання є хімічне і лазерне. Обидва методи полягають в освітленні емалі за рахунок видалення найдрібніших частинок-пігментів, які є причиною її пожовтіння. Активною речовиною є кисень, який проникає глибоко в шари емаль і окисляє пігментні компоненти. Використання лазерного випромінювання або ультрафіолетового світла необхідно лише для активації і прискорення процесу.

Існують і домашні способи самостійно освітлити зуби:

  • За допомогою особливого олівця
  • Носіння капи з освітлюючим гелем (доступно в аптеці)
  • Спеціальними смужками, з нанесеними на них гелем на основі перекису водню
  • Відбілюючими пастами
  • Нанесенням освітлюючих гелів і лаків

Слід розуміти, що такі методи дають лише частковий ефект (освітлення на 1-2 тони, не більше), при цьому не варто захоплюватися самостійним лікуванням, оскільки це може дійсно завдати певної шкоди зубам. Краще довірити це завдання досвідченому стоматолога, провівши відбілювання зубів на Лук’янівці, в стоматологічній клініці «Славія».

Які міфи пов’язані з відбілюванням

Багато пацієнтів часто не наважуються відбілити зуби, побоюючись необоротно пошкодити емаль. Це пов’язано з наявними упередженнями. Розглянемо основні міфи, пов’язані з даною процедурою:
чи шкідливо відбілювання зубів?

  1. При відбілюванні руйнується емаль – насправді ні, так як більшість способів заснована на впливі активного кисню. Цей метод є дуже дбайливим, не впливає на будову і міцність емалі, і тим більше не пошкоджує зуби.
  2. Це дуже боляче – дійсно, процедура здатна викликати неприємні відчуття, якщо до відбілювання вдаються пацієнти з невилікуваними зубами або з наявними хворобами ясен. Рекомендовано вдаватися до відбілювання тільки в стоматологічній клініці, після огляду лікарем.
  3. Не можна відбілити запломбовані зуби-ще один міф, який легко спростовується практикою. Зрозуміло, що самі пломби навряд чи можна освітлити, Але ніщо не завадить оновити їх, підібравши матеріал під новий колір емалі.
  4. Отриманий ефект залишиться назавжди – на жаль, ні, емаль з часом все одно потемніє і придбає природний відтінок, особливо якщо часто вживати фарбувальні продукти (фрукти, овочі) і напої (чай, кава). Дуже сильно сприяє пожовтіння емалі постійне куріння. Зберегти ефект від процедури допоможе своєчасний і правильний догляд за ротовою порожниною, збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок. Перед відбілюванням зубів рекомендовано провести видалення нальоту з зубів в Лук’янівській стоматологічній клініці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *