Виправлення прикусу – як зробити його правильно

Що таке прикус?

як правильно виправити прикус

Правильний прикус – це симетричне змикання зубів, при якому верхні зуби трохи прикривають нижні. Порушення проявляється з різних причин і виправляти прикус рекомендується з дитячих років. До проблеми некоректного розташування щелеп варто підходити серйозно, так як це призводить не тільки до негарної посмішки. Наслідками стають зруйновані зуби і ясна, неправильна дикція, асиметрія обличчя, погане травлення і навіть мігрень. Виправлення прикусу проводить лікар-ортодонт, який визначає вид порушення і призначає відповідне лікування. Привести прикус в норму можна не тільки в дитинстві – сучасна медицина дозволяє виправити проблему в будь-якому віці.

Види неправильного прикусу

Відомі кілька типів порушень прикусу: дистальний, мезіальний, глибокий, перехресний і публічний. При дистальному порушенні прикусу верхні зуби сильно видаются вперед, а при мезиальном – вперед видається нижня щелепа. Друга аномалія змушує помітно виступати підборіддя, а верхню губу западати. Глибокий прикус визначається по верхніх зубах, які більш, ніж на половину закривають нижні. Така проблема призводить до швидкого стирання зубної тканини. Перехресним називається відхилення прикусу, що виражається в зміщенні зубів щодо інших. При подібній асиметрії часто виникає пародонтит і інші хвороби ротової порожнини. Якщо між нижніми і верхніми зубами утворився зазор – це відкрита аномалія прикусу. Подібне порушення подовжує обличчя в нижній частині.

Виправлення прикусу – способи

Залежно від складності проблеми прикусу, ортодонт призначає різні методи виправлення, які діляться на два типи: хірургічні та нехірургічні. Перший спосіб корекції показаний при найбільш важких ускладненнях – в таких випадках звичайні методи не допомагають. Хірургічний метод відновлення прикусу допомагає позбутися від дисплазії підборіддя, асиметрії обличчя, порушення дикції, змикання губ і наслідків важких травм. Такий метод доступний тільки з 13 років. При нескладних порушеннях прикусу без хірургічного втручання можна обійтися. Таких способів існує кілька, але застосовувати їх необхідно після лікування карієсу, запалень і пародонтозу.

Нехірургічні методи корекції прикусу:

  • брекет-системи
  • пластини
  • трейнери
  • спеціальні капи

Брекети

Популярним методом виправлення прикусу вважається використання брекетів, що застосовуються з 12 років. Це конструкції, що складаються з дужок, які закріплюються на кожному зубі, і дуги, що проходить по ряду зубів. Корекційних дій брекету надає дуга – вона створюваний тиск, який зрушує зубний ряд в правильному напрямку. Кілька існуючих видів брекет-систем:

  • металеві
  • пластикові
  • керамічні
  • золоті та сапфірові
  • лінгвальні

Металеві брекети – бюджетний варіант корекції прикусу. Недолік використання таких брекетів полягає в ризику алергічної реакції на титан, з якого виготовлена система. Ще один недорогий спосіб виправити прикус – придбати пластикові брекети. Однак матеріал конструкцій здатний швидко змінювати колір в процесі носіння, тому вони підходять для короткого періоду лікування. Естетичний варіант брекетів – керамічні і більш міцні системи. Керамічні брекети створюють ефект відбілювання і пофарбовані під колір зубної емалі.

Брекети з дорогоцінних матеріалів найбільш дорогі. Для виготовлення цих апаратів використовується золото і медичні сапфіри, що не викликають алергії. Такі системи володіють значними перевагами – стійкістю до налипання частинок їжі, природністю білизни і гарним блиском. Але поставити брекети з сапфірів обійдеться в значну суму.

Виправити прикус можна і за допомогою лінгвальних брекет-систем, які ставляться на внутрішню частину зубного ряду. Лінгвальна система підійде тим, кому важливо зберігати естетичний зовнішній вигляд. Такі конструкції не помітні, проте вимагають щоденного ретельного догляду за ротовою порожниною.
як правильно виправити прикус

Пластини

Ці знімні конструкції допомагають виправити прикус дітям від 4 до 9 років. Перед установкою ортодонт створює зліпок щелепи дитини, за яким з гіпоалергенних матеріалів виготовляється пластина. Конструкція має основу, що повторює форму ротової порожнини і верхні зуби. Щоб носіння проходило комфортно, рекомендується відвідувати лікаря один раз на місяць.

Трейнери

Трейнери – це силіконові конструкції, призначені для корекції прикусу у дітей з дрібними зубами. Зовні пристосування схоже на боксерські капи, які одягають на ніч або носять вдень протягом години. Корекція прикусу за допомогою трейнерів проходить в 2 етапи. У перший період використовується еластична конструкція зі спеціальним маркером для мови, а у другій – більш щільний трейнер з ефектом брекет-системи.

Спеціальні капи

Для створення спеціальної капи використовується лазерна технологія. Завдяки лазерному променю ортодонт знімає точні розміри щелепної системи пацієнта. На основі розмірів з прозорого матеріалу створюєтся капа, яка майже непомітна на зубах. У конструкції капи є прозорі ковпачки для зубів. Цей метод підходить для підліткового віку і дорослих, але не застосовуєтся при складних порушеннях прикусу.

Установку брекетів роблять на Лук’янівці в клініці “Славія”. Досвідчені стоматологи проведуть огляд, а також підберуть найбільш підходящий метод корекції. Залишилося записатися на прийом, зробивши перший крок до відновлення привабливою і здорової посмішки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *