Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
как убрать щель между зубами

Є щілина між зубами – як її прибрати?

Як прибрати щілину між зубами?

Щілина між двома передніми верхніми зубами (діастема) у дорослих вважається зубним дефектом і може бути проблемою не тільки естетичного характеру. Діастема – це анатомічна аномалія, яка може бути результатом надмірного зростання вуздечки верхньої губи або порушень у розвитку різців.

Незалежно від естетичних переваг, проміжок між зубами слід усувати, якщо він перевищує 2 мм, погрожуючи правильній вимові, викликаючи порушення прикусу і захворювання пародонту. В інших випадках це просто особливість зубів, яка не потребує лікування.

як прибрати щілину між зубами

Як позбутися від щілини між зубами?

В даний час в стоматології використовуються три методи видалення діастеми. Методика усунення підбирається в залежності від розміру щілини, її типу (рівна, з нахилом вгору або вниз) і віку людини:

  • Ортодонтичне лікування. Передбачає установку знімного (дивергентна діастема) або фіксованого ортодонтичного апарату (конвергентна діастема). Це довгострокове лікування, що вимагає жертв з боку пацієнта. Хоча для брекетів більше не існує вікових обмежень, літні люди найчастіше вибирають інші методи видалення зубної щілини. Перевага ортодонтії-це можливість впоратися навіть з дуже великим проміжком між передніми різцями і відсутність втручання в структуру зуба.
  • Встановлення порцелянових вінірів. Щоб закрити щілину, можна поставити вініри – тонкі порцелянові пластини, які встановлюються на попередньо відшліфовані зуби. Їх форма, колір і розмір відповідають решті зубного ряду. Вони допомагають приховати відстань між зубами і покращують загальний вигляд посмішки. Вініри роблять зуби рівними і білосніжними. Це ідеальний метод для тих, хто хоче не тільки позбутися від діастеми, але і насолоджуватися красивою посмішкою з бездоганними зубами.
  • Склеювання спеціальним композитом. Найменш інвазивна і надшвидка процедура (займає близько 30 хвилин) і нагадує пломбування зубів. Полягає в заповненні проміжку композитом, який застигає при опромінюванні світлом. Дантист наносить матеріал таким чином, щоб замаскувати щілину між зубами. Видалення діастеми за допомогою композиту є найдешевшим.

На жаль, недолік даного методу полягає в тому, що у людей, які курять, п’ють багато червоного вина або кави, з часом може статися знебарвлення композиту, через що його колір буде виділятися на тлі зубів. Однак, якщо ви дбаєте про гігієну порожнини рота, то спосіб «запломбувати зуби», з’єднавши їх між собою, дає відмінні і негайні результати.

Фізіологічну діастему у дітей лікувати не потрібно, вона закривається самостійно, коли завершується зміна молочних зубів на постійні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *