Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

Чи обов’язково видаляти зуби мудрості?

Чи потрібно видаляти зуб мудрості

обязательно ли удалять зуб мудрости

Так звані «зуби мудрості» являють собою моляри-вісімки, які прорізуються набагато пізніше, ніж інші зуби. Можливо саме через це вони і отримали таку назву. Більшість стоматологів вважають їх рудиментами, оскільки як показує досвід, вони практично не беруть участь в жуванні. Це обумовлено особливою будовою щелепи людини. Якщо раніше, в стародавні часи, в них і була необхідність (спрощували пережовування жорсткої необробленої їжі), то в даний час, потреба в них повністю відпала.

Більш того, восьмі зуби, в більшості випадків, є виключно джерелом неприємностей. Це пов’язано з їх розташуванням. Нерідко вони ростуть неправильно, і здатні завдавати біль і неприємні відчуття. При виникненні карієсу, непотрібні зуби є розповсюджувачами інфекції на сусідні, здорові.

Стоматологи рекомендують видалення зубів мудрості при перших же ознаках карієсу, не кажучи вже про більш серйозні захворювання. Шкодувати про них не варто, оскільки відсутність вісімок ніяк не позначиться на жувальних здібностях людини.

У досить-таки великого числа пацієнтів, які звертаються до стоматологів через проблеми з зубами мудрості, виявляються різні ускладнення, викликані неправильним їх формуванням і зростанням. В окремих випадках, вісімки залишаються в щелепній кістці (не проростають крізь ясна). Неправильне зростання може викликати хворобливі відчуття. Також такий зуб здатний зрушувати моляри, які розташовані поруч. Це може викликати порушення прикусу і інші серйозні захворювання зубів.

Показання для видалення зубів мудрості

Чи потрібно видаляти зуб мудрості

Необхідність вирвати зуб мудрості визначається стоматологом, проте, можна виділити деякі загальні ознаки, що свідчать про те, що вісімка підлягає видаленню:

  • порушення лінії зубного ряду через тиск зуба мудрості
  • великий карієс, що поширився на сусідні зуби
  • пульпіт, викликаний глибоким карієсом
  • часткове прорізування через ясна, що супроводжується запаленням її тканин
  • горизонтальне положення або зростання під кутом
  • запалення ясен через ретенований зуб (такий, що залишився в яснах)

Запалення щелепи може викликати різні неприємні наслідки: високу температуру, постійну закладеність носа, дзвон і болі у вухах. Нерідко помилкові ознаки гаймориту насправді є проявом запалень, викликаних неправильно зростаючими зубами мудрості.

Бажаючий видалити зуб мудрості в Києві, рекомендуємо звернутися в стоматологію на Лук’янівці. Досвідчені стоматологи допоможуть провести видалення максимально акуратно і без болю. Відомо, що видалення вісімок набагато складніше, в порівнянні з іншими зубами. Це обумовлено особливою анатомією зубів мудрості – вони мають більші, часто вигнуті коріння, з неправильним розташуванням.

Для безпечного видалення буде проведено ретельне обстеження щелепи (томографія, рентген), щоб отримати точну інформацію про те, як виглядає прихована частина зуба. Перед видаленням проводиться анестезія, щоб пацієнт не відчував болю. Спеціаліст швидко і акуратно видалити непотрібну вісімку, так, щоб завдати мінімальної шкоди яснах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *