Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
чищення брекетів

Правила чищення зубів з брекетами

Як правильно чистити зуби після встановлення брекетів?

Щоденна гігієна порожнини рота захищає зуби не тільки від бактеріальних відкладень і карієсу, але і дорогого лікування. Правильно чистити зуби особливо важливо після того, як було виконано встановлення брекетів (фіксованої або знімної камери).

Гігієна системи брекетів

Хоча кожна людина повинна чистити зуби мінімум 2 рази на день і відвідувати стоматологічний кабінет раз на півроку, люди, які носять брекети повинні бути особливо обережні. Будь-які порушення можуть призвести до припинення лікування або вплинути на його тривалість.

Після того, як ви встановили металеві брекети, слід звертати увагу не тільки на чистоту зубів, але і на чистоту самої камери. Залишки їжі в міжзубних проміжках або на металевих елементах камери – найбільш часті вогнища карієсу. Вони також є причиною запалень і неприємного запаху з рота.

Для догляду за ортодонтичним апаратом використовуються:

 • зубна паста з фтором, а також чорна зубна паста з активованим вугіллям;
 • зубна щітка з м’яким ворсом;
 • зубна нитка;
 • іригатор;
 • рідина для полоскання рота;
 • ортодонтична зубна щітка зі спеціальними насадками у формі літери V.

Постійний догляд за ротовою порожниною після встановлення брекетів – запорука ефективності лікування.

чищення брекетів

Як потрібно чистити зуби з брекетами?

Чищення зубів з фіксованим ортодонтичним апаратом вимагає догляду за проміжками між металевими елементами.

 • Знімайте перед чищенням зубів рухомі частини незнімної камери. Якщо ви носите версію знімну, вийміть її і промийте окремо.
 • Використовуйте техніку чищення зубів ROLL – чистіть кожен зуб протягом 10 секунд. Встановіть щітку під кутом 45 градусів до ясен і, злегка натиснувши, виконуйте короткі рухи вперед і назад. Це стосується як внутрішньої, так і зовнішньої частини зубів. Пам’ятайте також про задні жувальні моляри.
 • Не забувайте ретельно доглядати за підтяжкою ортодонтичної камери – весь простір навколо неї теж потрібно чистити щіткою.
 • Очистіть проміжки між зубами зубною ниткою.
 • Використовуйте спеціальну стоматологічну рідину для полоскання рота – вона змиває не тільки залишки їжі, але і покращує дихання.
 • Скористайтеся ортодонтичною щіткою, яка допоможе видалити залишки їжі між дротами і скобами брекетів.

Чистити зуби з камерою слід до і після сніданку, після повернення зі школи/роботи, після обіду і ввечері, перед сном.

Часта чистка зубів з брекетами рекомендується не тільки з міркувань гігієни і здоров’я. Залишки їжі можуть накопичуватися між частинами пристрою, що викликає дискомфорт. Використання зубної щітки і нитки після кожного прийому їжі значно скорочує незручності. На початку ортодонтичного лікування ясна можуть почервоніти і навіть кровоточити. Це не означає, що ви можете відмовитися від чищення зубів з незнімним або знімним пристосуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *