Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
опасность зубного камня

Небезпека зубного каменю

Чим небезпечен камінь на зубах?

Зубні камені утворюються з м’якого нальоту на зубах, який залишається після прийому їжі. Якщо його регулярно не видаляти, він піддається мінералізації і стає з часом все твердішим, в результаті чого перетворюється на камінь. Даний процес починається вже на другий-третій день після появи нальоту. Це пов’язано зі складом слини – в ній містяться мінеральні солі, які вступають з нальотом в реакцію і кристалізують його.

Регулярне і ретельне чищення зубів правильно підібраною зубною щіткою і ниткою здатні запобігти утворенню зубного каменю. Саме в важкодоступних щілинах між зубами часто відкладається вапняний наліт і видалити його можна тільки за допомогою нитки. У повсякденній гігієні порожнини рота варто використовувати спеціальні пасти з фтором і антибактеріальні рідкі засоби для полоскання з хлоргексидином, щоб зменшити відкладення каменів.

небезпека зубного каменю

Як камінь пошкоджує ясна і зуби?

В першу чергу, це заважає правильному чищенню зубів, так як перешкоджає доступу до деяких місць, тим самим сприяючи утворенню і розвитку карієсу. Зубний камінь також завдає негативного впливу на здоров’я ясен. Він забезпечує ідеальне середовище для розмноження патогенних бактерій, які дратують ясна і викликають їх запалення. Запущений гінгівіт може привести до розвитку пародонтиту, а це загрожує:

  • набряками, хворобливістю або кровоточивістю ясен;
  • оголенням зубних коренів;
  • розхитуванням зубів, аж до випадіння;
  • появою неприємного запаху з рота;
  • реакцією на кисле і солодке;
  • гіперчутливістю до холодних/гарячих напоїв і їжі.

Наявність будь-якого з цих симптомів, вимагає термінового звернення до стоматолога, щоб фахівцем була проведена професійна чистка зубів.

Процедури з видалення зубного каменю

Позбутися від утворення каменів домашніми засобами неможливо. Спеціалізоване очищення зубів проводять методом скейлінгу, коли камінь руйнують за допомогою ультразвуку, а потім вимивають. Після цього застосовується піскоструминна обробка, що очищає зуби від інших грануляційних відкладень і надає їм красивий блиск.

Зубний камінь також можна видалити іншими пародонтологічними методами чищення зубів. Наприклад, чистка зубного каменю (Лук’янівка) у стоматології здійснюється лазерним, хімічним або найбільш традиційним способом, тобто з використанням спеціальних стоматологічних інструментів, таких як пилочки, мотики і кюретки (при закритому кюретажі).

Камені на зубах і в міжзубних просторах рекомендується видаляти не рідше одного разу на рік. Однак, якщо у вас є схильність до швидкого відкладення нальоту, таку процедуру варто проходити частіше – через кожні 6 місяців. Крім видалення каменів, фахівці інструктують пацієнта про гігієну порожнини рота, підборі правильних щіток, паст, зубної нитки і рідин для полоскання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *