Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
лингвальные брекеты плюсы и минусы

Лінгвальні брекети – плюси і мінуси

У чому переваги і недоліки внутрішніх (лінгвальних) брекетів?

Встановлення лінгвальних брекетів – один з методів ортодонтичного лікування неправильного прикусу. Їх секрет полягає в способі кріплення на внутрішній стороні зубів з боку мови. Іншими словами, це апарат, позбавлений лігатур, тобто складається тільки з скоб і дуги.

Таке рішення робить його більш зручним і абсолютно невидимим для оточуючих. Незнімні лінгвальні брекети рекомендуються пацієнтам, які хочуть мати красиву посмішку, проте цінують естетику і не можуть дозволити собі помітну ортодонтичну камеру. Вони підходять для людей різного віку.

Лінгвальні апарати виготовляються для кожного конкретного пацієнта, що позитивно позначається на тривалості лікування – воно проходить швидше і ефективніше. Застосування технології дозволило поєднувати зовнішню естетичність з комфортом використання кожен день, незалежно від ситуації.

лінгвальні брекети плюси і мінуси

У чому переваги лінгвальних брекетів?

Лінгвальний ортодонтичний апарат має безліч плюсів. До них відносяться:

 • універсальність – з його допомогою лікують аномалії прикусу;
 • не має вікових обмежень;
 • ідеальне прилягання до форми зубів;
 • швидкий час лікування, на відміну від стандартних апаратів;
 • більш швидка адаптація;
 • не заважає спати, якщо хтось любить відпочивати обличчям в подушку;
 • низька ймовірність розвитку карієсу;
 • підходить тим, у кого є проблеми з декальцинацією зубів;
 • менш часті контрольні візити.

Важливо відзначити, що пацієнти, які обрали лінгвальні брекети, не повинні турбуватися про можливу зміну кольору емалі після зняття ортодонтичного апарату – всі зміни будуть непомітні. Крім того, прийом їжі стає менш напруженим, так як фіксація брекетів у роті з боку язика запобігає видимісті для оточуючих залишків їжі в них.

Які недоліки лінгвальних апаратів?

На жаль, хоч лінгвальні брекети і естетичні, вони мають деякі мінуси, а зокрема:

 • Значне погіршення мови, шепелявість – ця проблема стосується тільки перших днів або тижнів після носіння апарату. Через час мовні зміни зникають.
 • Металеві скоби можуть викликати дискомфорт, почервоніння і бути наслідком болей язика.
 • Доступ до таких брекетів трохи утруднений, і вони менш зручні в чищенні, в порівнянні зі звичайною зовнішньої ортодонтичної камерою. Для їх очищення слід використовувати щітку з маленькою головкою, а також професійну зубну нитку.

Крім цього, вартість лінгвальних брекетів трохи дорожче класичних незнімних камер.

Перед тим як поставити лінгвальні брекети слід проконсультуватися у стоматолога: системи мають ряд протипоказань. Наприклад, не рекомендується встановлювати лінгвалкі пацієнтам із занадто вузькою щелепою, так як вони будуть доставляти дискомфорт при носінні. Ще одним протипоказанням є деструктивні процеси в щелепно-лицьовому суглобі, захворювання ротової порожнини, загострення соматичних хвороб, а також вагітність і дитячий вік пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *