Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
Лікування зубів під наркозом

Лікування зубів під загальним наркозом дорослим

Коли потрібно лікування зубів під наркозом дорослому

На відміну від дітей, дорослі, в більшості своїй, здатні подолати страх перед відвідуванням стоматологічного кабінету. Проте, навіть при необхідності найскладнішого лікування не завжди використовується загальний наркоз. Як правило, лікар рекомендує провести місцеве знеболювання, яке дозволяє без будь-яких неприємних відчуттів виконати лікування зуба або його видалення. В окремих випадках доводиться вдаватися до наркозу, особливо якщо мова йде про складні і тривалих лікувальних процедурах, при яких неможливо повністю знеболити пацієнта стандартними методами.

В даний час використовуються два різних підхода:

 • Загальний наркоз, при якому пацієнт засинає і прокидається вже після лікування
 • Седація – особливий релаксуючий стан, при якому пацієнт знаходиться в свідомості, проте не відчуває неприємних відчуттів

При цьому необхідний ретельний контроль всіх життєвих функцій організму. Хворий постійно перебуває під наглядом окремого лікаря-анестезіолога, який перевіряє його стан, тоді як лікуванням займається лікар-стоматолог.

Седація є більш щадним способом, пацієнт перебуває в комфортних умовах при проведенні хворобливих процедур. Ця процедура оказує мінімальний вплив на організм, зокрема на ЦНС.

Показаннями до використання загального наркозу є:

 • Нечутливість або знижена чутливість до анестетиків місцевої дії
 • Алергія до препаратів, що використовуються для місцевої анестезії
 • Найсильніший страх перед ін’єкціями
 • Необхідність виключити навіть найменшу рухливість пацієнта, особливо якщо проводиться довга і складна процедура

Лікування з седацією рекомендовано в наступних випадках:

 • Яскраво виражений блювотний рефлекс
 • Страх перед майбутнім лікуванням
 • Особливості психічного розвитку
 • Необхідність складного операційного втручання, наприклад, видалення неправильно зростаючих зубів мудрості

Як проводиться лікування зубів під загальним наркозом у дорослого

Використовуючи спеціальні препарати пацієнта занурюють в стан наркозу, при цьому він не буде відчувати болю або будь-яких неприємних відчуттів від стоматологічного втручання. Сам лікар отримує при цьому повну свободу дій і не відчуває незручності від нервових рухів пацієнта, а значить зможе виконати складну, кропітку роботу, не відволікаючись на дії хворого. Після завершення лікування пацієнт прокидається швидко і з хорошим настроєм.

Гарантована повна безпека, оскільки для введення в стан наркозу використовуються перевірені препарати, що не викликають звикання, що не містять токсичних компонентів, і які легко і швидко виводяться з організму.

Під час седації або загального наркозу, анестезіолог ретельно стежить за станом пацієнта, підтримуючи необхідний рівень релаксації. Контролюються: частота пульсу, насиченість крові киснем, частота дихання, ведеться запис ЕКГ, перевіряється артеріальний тиск і температура тіла. Все це дозволяє своєчасно реагувати на будь-які зміни параметрів, за рахунок чого гарантується безпека для хворого. Особлива увага приділяється післяопераційному періоду, щоб після пробудження пацієнт не відчував дискомфорту і болю.

Час перебування під наркозом буде залежати від тривалості лікувальної процедури. Якщо вона буде завершена раніше планованого терміну, анестезіолог подбає про те, щоб передчасно вивести хворого зі сну.

Якщо ви відчуваєте панічний страх перед стоматологом і не готові вдатися до місцевої анестезії, можна звернутися в клініку «Славія». Ми проведемо лікування зубів під наркозом дорослому на Лук’янівці, і подбаємо про те, щоб у вас залишилися тільки найприємніші спогади про похід до лікаря.

 

Запис до стоматолога на Лук’янівці


  ЗАПИС НА ПРИЙОМ