Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
Панорамний Знімок Зубів І Щелепи

Панорамний знімок зубів і щелепи

Сучасні методи діагностики зубів

Якісне усунення стоматологічних захворювань вимагає особливого підходу до визначення поточного стану ротової порожнини. Від правильного діагностування багато в чому залежить успішність подальшого лікування. Одним з набираючих популярність методів діагностики є панорамний знімок зубів, інакше званий ортопантомограммою (ОТПГ).

Суть процедури полягає в одночасному зображенні на фотопапері повного знімка обох щелеп. Зокрема, робиться знімок не тільки самих зубів, але і щелепної кістки з навколишніми тканинами. Якщо знімок зроблений якісно, то він здатний дати стоматологу вичерпну інформацію про поточний стан здоров’я пацієнта.

Оскільки при візуальному огляді можна розглянути не більше 50% тканин, панорама зубів дозволить виявити приховані захворювання, які неможливо визначити іншим способом. Аналізуючи готовий знімок, стоматолог зможе швидко і точно поставити діагноз. При цьому може розглядатися ОТПГ знімок або зображення на екрані комп’ютера. Зроблена ортопантомограмма ціна якої порівнянна з більшістю діагностичних процедур, дозволить заощадити чимало часу і лікаря, і пацієнту.

Що дає ортограма щелепи

Аналіз отриманого знімка дасть можливість своєчасно визначити:

 • Наявність каріозних порожнин
 • Місця ураження коренів
 • Наявні кісти, гранульоми та небажані зміни біля кореня
 • Поточний стан періодонта і міжзубних поверхонь
 • Стан зубів у дітей під час прорізування
 • Ретеновані зуби

Додатково лікар зможе виявити новоутворення на щелепних кістках і перевірити стан гайморових пазух, що важливо при діагностиці деяких стоматологічних захворювань.

Існує ряд показань до проведення панорамного рентгена щелепи. Зокрема, це необхідно в наступних випадках:

 • При установці імплантатів важливо отримати вірну оцінку стану кістки для вибору найбільш підходящої конструкції
 • Перед проведенням протезування, коли часто потрібна точна оцінка стану зубних коренів
 • При виборі відповідних брекет-систем для вирівнювання зубів
 • У разі необхідності складного хірургічного втручання, наприклад, якщо має бути проведено видалення зуба, здатне торкнутися довколишніх тканин
 • Для оцінки зубів у підлітків і дітей в період розвитку і прорізування
 • Перед початком лікування пародонтозу, з метою оцінки ступеня поточного розвитку хвороби
 • Для визначення можливих новоутворень (робиться панорама зубів ціна якої вже включається у вартість лікування)

Як проводиться 3D панорама зубів

Дана процедура аналогічна звичайному рентгенівському обстеженню. Різниця полягає лише в області, яка піддається опроміненню. Оскільки промені проходять через більшу частину ротової порожнини, на ОПТГ щелепи чітко можна розглянути загальний вигляд зубів, включаючи коріння і навколишні тканини, місця їх зіткнення, включення щільної речовини (пломби, коронки), кісти, гранульоми, гайморові пазухи і непрорезавшиеся зуби.

Перед початком процедури, пацієнту потрібно позбутися всіх металевих виробів, прикрас, предметів одягу в області голови і шиї. Далі він займає необхідне положення всередині апарату, що робить знімки. Сама процедура не займає багато часу – як правило, не більше 30 секунд. Вже через 4-5 хвилин ортопанорамний знімок стає доступним для вивчення.

Де можна зробити панорамний знімок щелепи

Якщо необхідний панорамний знімок зубів в Києві, рекомендуємо відвідати стоматологічну клініку Славія (на Лук’янівці). Тут можна зробити панорамний знімок щелепи ціна якого не виявиться занадто обтяжливою для вашого бюджету. Використовується перевірене сучасне обладнання, що дозволяє отримати знімки високої чіткості і контрастності.

 

 

Запис до стоматолога на Лук’янівці


  ЗАПИС НА ПРИЙОМ