Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
питание после удаления зуба

Їжа після видалення зуба: рекомендації

Що можна і що не можна їсти після видалення зуба?

Видалення зуба викликає у пацієнта великий стрес, але, завдяки сучасним методам знеболювання, можна видалити зуб практично безболісно. Однак після видалення можливий деякий дискомфорт. Тому дуже важливо дотримуватися рекомендацій лікаря і приділяти особливу увагу тому, що ви будете їсти після лікування. У цій статті ми підкажемо, що їсти і від чого відмовитися, щоб не перешкоджати загоєнню ранки.

Видалення зуба – що робити після?

Повністю утримайтеся від їжі і пиття протягом як мінімум 2-х годин. Дві години – це мінімальний час, протягом якого рана повинна злегка зімкнутися і утворити згусток. Якщо не слідувати цій рекомендації, вона може почати сильно кровоточити. З цієї причини не забудьте поїсти і випити достатню кількість рідини перед видаленням зуба, щоб не втратити свідомість під час процедури.

харчування після видалення зуба

Що можна їсти після видалення зуба?

Через 2-3 години, коли згусток вже утворився, пацієнти можуть пити і їсти першу їжу. Однак слід пам’ятати, що рана після видалення зуба ще дуже свіжа і схильна до пошкоджень. Тому як мінімум 24 години (а краще 2-3 дні) будьте дуже обережні в тому, що і як ви їсте.

  • Крем-супи – можна взяти дитяче харчування або приготувати крем-суп самостійно. Кремова консистенція страви не вимагає пережовування і не навантажує кістки, які можуть піддаватися напрузі. Суп повинен бути не гарячий!
  • Яєчня, омлет, сири м’яких видів – хороший варіант після видалення зуба.
  • Морозиво – свого роду розрада для пацієнтів. Лікарі рекомендують їсти морозиво, так як воно має безпечну консистенцію і охолоджує порожнину рота. Його заспокійливу дію можна порівняти з холодними компресами, які також рекомендуються.
  • Фруктові смузі – відмінна ідея для перекусу або сніданку. До того ж вони смачні і корисні. Змішайте улюблені фрукти або овочі і додайте воду, молоко або йогурт.

Що не можна їсти після видалення зуба?

Гаряча їжа і напої – вони можуть пошкодити кров’яний згусток, що утворився в ранці.

  • Тверда їжа – на кілька днів після видалення зуба виключіть з меню горіхи, чіпси і подібні закуски, невеликі шматочки яких можуть потрапляти в рану і дратувати її.
  • Їжа, що вимагає відкушування і довгого пережовування – в залежності від того, який зуб був вирваний, може бути напружена вся щелепа, а сусідні зуби можуть навіть хворіти. Тому приблизно на 3 дні краще за все відмовитися від поїдання здобних булочок і м’яса, яке потрібно довго пережовувати.
  • Гострі страви – від них варто відмовитися надовго. Область рани після видаленого зуба дуже ніжна, тому гостра їжа може викликати роздратування.
  • Кислі і газовані напої – як і гостра їжа, вони можуть дратувати живу рану.

Також фахівці клініки “Славія” не рекомендують своїм пацієнтам, після того, як вони вирвали зуб на Лук’янівці, вживати в їжу кисломолочні продукти. Якщо видалення було складним, то кефір і йогурт слід вводити в раціон на третій день після операції.

Досить дотримуватися цих рекомендацій, щоб наслідки після видалення зуба пройшли і ранка швидко загоїлася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *