Меню
МИ ПРАЦЮЄМО
Пн-Сб з 9.00 до 21.00 Вс з 10.00 до 18.00
МИ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
лечение зубов детям под общим наркозом

Як лікують зуби дітям під загальним наркозом

Лікування зубів із загальним наркозом дітям

У багатьох батьків виникають сумніви з приводу лікування зубів дітям з використанням загального наркозу. Вони не довіряють такій формі анестезії при проведенні процедур і турбуються про безпеку своїх дітей, тому часто відмовляються від стоматологічного лікування дитини, що може привести, як вони гадають, до небезпечних ускладнень для їх здоров’я і навіть життя. В деяких випадках лікування зубів під загальним наркозом у малюків є єдиним виходом.

Яким чином подається наркоз і як він працює

Загальна анестезія відключає свідомість, а значить, відчуття болю і стресу під час процедури. З початку і до кінця її тривалості дитина знаходиться в спокійному, сонному стані.

Наркоз починається з подачі через спеціальну маску анестезуючого газу, що викликає вимикання свідомості. Потім внутрішньовенно вводяться препарати для підтримки стану сну у дитини. Після того, як вона засинає, їй в дихальні шляхи вставляють ендотрахеальну трубку, через яку пацієнт дихає. Дихання постійно контролюється, щоб гарантувати, що малюк отримує достатню кількість кисню протягом всієї процедури.

Інтубація трахеї також захищає дитину від задухи осколками зубів або матеріалами, використовуваними при лікуванні. Трубка видаляється з дихальних шляхів при виведенні пацієнта зі стану сну, перш ніж він прийде до тями, щоб не відчувати дискомфорту.
лікування зубів дітям під загальним наркозом

Що відбувається з дитиною після виходу з наркозу

Після пробудження у дитини можуть спостерігатися короткочасні зміни настрою, від легкого збудження до підвищеної сонливості, але при правильному застосуванні наркозних препаратів нудота і блювота відсутні. Малюк залишається під наглядом анестезіолога і батьків до тих пір, поки не зможе самостійно покинути клініку. Зазвичай це триває 1-2 години з моменту пробудження.

У чому полягає безпека процедури анестезії

Лікування безпечно завдяки постійному моніторингу важливих функцій організму дитини лікарем-анестезіологом, а також використанню сучасного обладнання та знеболюючих препаратів. Підтримка загальної анестезії засноване на частому введенні мінімальних доз наркозу і заходах щодо зменшення побічних ефектів. Це дозволяє малюкові швидко прокинутися, адже введені таким чином препарати не накопичуються в організмі.

Медичні показання для лікування зубів під наркозом:

  • відмова дитини співпрацювати з лікарем (дуже маленькі діти, але старше 2-х років);
  • розумова відсталість значною мірою;
  • аутизм;
  • важкі тривожні розлади і фобії;
  • складне і тривале лікування зубів;
  • численні зуби для видалення;
  • алергія на місцеві анестетики.

Чи потрібна підготовка перед введенням загальної анестезії

Лікування зубів під наркозом не вимагає спеціальної підготовки. Дитині не можна тільки їсти і пити перед процедурою. Для малюків до 6 років проміжок повинен бути не менше 4 годин, а у дітей старшого віку він становить мінімум 6 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *